#1 2007-11-01 20:56:02

KrychuS

Nowy użytkownik

Zarejestrowany: 2007-11-01
Posty: 2
Punktów :   

Czerwony Las

Czerwony Las ja słyszałem że jest las w okolicach czarnobyla.Słyszałem że jak wybuchł reaktor to wszystkie zwiąski chemiczne poleciały nad ten las przez co Las ten świecił na czerwono.Tak słyszalem więc sie nieczepiać może ktoś sie o tym wypowie.

Offline

 

#2 2008-08-01 15:37:32

Elizabeth

Gość

Re: Czerwony Las

Czerwony Las jest jednym miejsc najbardziej skażonych podczas katastrofy, ale oczywiste jest, że nie wszystkie związki poleciały tam. Skażona jest część Ukrainyy i wielkie tereny na Białorusi (okolo 70% pyłu radioaktywnego poleciało właśnie tam i skaziło teren o wielkości około 100:300 km).. Licznik Geigera ostrzega nawet podczas przejeżdzania obok Lasu, wejście tam jest skrajnie niebezpieczne. Promieniowanie gamma jest niewidzialne, nie będziesz się świecić w ciemnościach po spacerze przez ten rejon, ani nie wyrośnie Ci druga głowa. Na zdjęciach z Czerownego Lasu (ktoś tam jednak wszedł...) widać doksonale zieleń drzew, normalne pozornie rośłiny... Nic się nie świeci ani na czerwono, ani na żaden inny kolor. Również słyszałam, że drzewo w tym rejonie swieciło się, jednak podobno tuż po samej katastrofie. Niestety, nie jest nam dane się o tym przekonać, a może na szczęście, poniewaz po takiej przechadzce na pewo nasze zdrowie uległoby delikatnie mówiąc pogorszeniu. Turystom zwiedzającym rejon Czarnobyla zabrania się wstępu do Lasu, także nie ma raczej szans, aby tam wejść legalnie. Być może jedynie naukowcy mogą otrzymać jakieś pozwolenia, ale co do tego nie mam pewności.
Pozdrawiam, Elizabeth.

 

#3 2008-08-22 11:14:35

wentyl

Gość

Re: Czerwony Las

Las faktycznie świecił na czerwono, ale został wycięty i zakopany metr pod ziemią.

 

#4 2008-09-20 10:05:08

Skyline

Gość

Re: Czerwony Las

Co ty pierdolisz... wcale nie świecił na czerwono... Prawda taka że las zabarwił się na czerwono po czym usechł i zakopano go pod ziemią... w miejscu gdzie stał ten lat wyrósł nowy lasek w głębi którego promieniowanie dochodzi do 5 R/h!!!!. (10 mR/h to promieniowanie 800 razy większe niż norma takie które występuje przy drodze wokol lasku) kiedy promieniowanie rzędu 21 Sv. zabija dorosłego człowieka w 9 dni... Więc głupoty gadacie...

 

#5 2008-10-23 11:59:30

PoulN

Gość

Re: Czerwony Las

A czy w normalnym lesie nie leżą powalone drzewa   
Jak ktoś nie widział - to proponuję wybrać się do jakiejkolwiek puszczy
Roślinność jest baardzo odporna na skutki promieniowania jonizująego,...
Niech dobrym przykładem będzie fakt iż np. karaluchy przeżywają w promieniowaniu rzędu 15.000 R/h
A człwiek praktycznie nie ma szans na przeżycie po otrzymaniu dawki ~500 R/h
Las nie tyle co "uschł" co "obumarł" - a kolor wziął się z reakcji znajdującego się w iglicy chlorofilu na skażenie...

Czerwony Las - a oryginalnie "Rudawy Las"
Był czerwony/ rdzawy na skutek zbrązowieniu drzew na skutek opadu radioaktywnego pyłu z palącego się grafitu.
Legenda o "świeceniu" wzieła się z faktu - że większość lasu była iglasta,... a jak wiadomo iglaki nie zrzucają na zimę liści/ igliwia - czyli nie zmieniają koloru - ludzie widząc rudawe sosny zaczeli snuś legendy i opowieści... bo było to dla Nich - szczególnie dla miejscowych bardzo dziwne i niezrozumiałe.

Bajki o świeceniu - pozostawie bez komantarza....   

Las został ścięty i zakopoany pod ziemią... na jego miejscu rośnie obecnie nowy drzewostan.
Promieniowanie na tym terenie od `86 roku znacznie osłabło... choć jest nadal wysokie.

Średnie promieniowanie tła np. w polsce wynosi ~15uR/h - mikro-rentgenów na godz.
W czerwonym lesie promieniowanie tła sięga ~1R/h
Na drodze mierzyliśmy wartości rzędu ~15mR/h
Dla człowieka zabójcza jest ekspozycja ~500R/h w czasie ~5h
Likwidatorzy, na cześć których pomnik stoi w Slawutyczu przyjeli dawki od 1.500 R/H i więcej...
Wszyscy zmarli w `86 roku
http://www.obiektywni.pl/galeria/fotografia-350023.php

 

#6 2009-02-28 00:13:13

noir

Gość

Re: Czerwony Las

nie wszyscy zmarli w '86 roku
prawda jest taka, że ludzie pracujący wtedy przy zabezpieczaniu terenu katastrofy umierają do dziś na choroby spowodowane napromieniowaniem
ofiary tak naprawde liczy się w dziesiątkach tysięcy a nie w setkach jak podają oficjalne dane.

 

#7 2009-03-19 07:43:50

Dementorin

Gość

Re: Czerwony Las

Siema, las posrańcy świecił na czerwono ale na miernikach gaigera millera z monitorem. Z tego co wiem to są wycieczki w tamte rejony nawet teraz na allegro jest kilka ofert pod nazwą Czarnobyl Tour. Coś forum się kiepsko rozwija ale cóż, życzę powodzenia. Jak ktoś jest zainteresowany wycieczką w tamte strony (niestety wycieczka jest piesza i obchodzimy strefę, nie wchodzimy do niej) to piszcie pod tym postem. Wycieczka będzie za 3/4 lata.

 

#8 2009-04-09 12:48:12

Mit

Gość

Re: Czerwony Las

noir napisał:

nie wszyscy zmarli w '86 roku
prawda jest taka, że ludzie pracujący wtedy przy zabezpieczaniu terenu katastrofy umierają do dziś na choroby spowodowane napromieniowaniem
ofiary tak naprawde liczy się w dziesiątkach tysięcy a nie w setkach jak podają oficjalne dane.

Czarnobyl to mit xx wieku

Prawda jest taka, że na skutek awarii zmarło 40osób w tym 3ka niemowlaków.

A jej skutki były od samego początku moocno zawyżane,... dużo więcej szkód wyrządziła presja, strach i zakłamanie - które ma dziś swoje określenie "Radiofobia"

Odnośnie zachorowań, zgonów, tarczyc itp, są to tgz. "zakłamania statystyczne" spowodowane skierowaniem wzroku całego świata na Czarnobyl.

Podsumowójąc po trzech moich wyprawach w te strony i setką pomiatów moge smiało oficlajnie powidzieć, ze na 80% terenów "skażonego" miasta Prypeć promieniowanie wacha się wokół ~40uR/h czyli ponad cztery razy mniej niż średnie promieniowanie w Lądku Zdrój, na plaży w Mrzeżynie czy Masywie Centralnym we Francji, o wysokim tybecie czy wybranych miastach w Iranie nie wspominając.

 

#9 2009-04-29 15:34:48

student

Gość

Re: Czerwony Las

Widze,ze kazdy madrala na tyle ile sam gdzies przeczytal.
Zamiast smedzic i gadac o glupotach lepiej wziac swoj odwazny zadek i samemu tam pojechac. Spotkac sie z ocalalymi likwidatorami,lub tez znalezc dobrego przewodnika,ktory od kuchni opowie jak to wygladalo...
2 tygodnie temu wrocilem z "zony". To byl moj drugi raz. Co do "czerwonego lasu" to jest mit,ze swiecil na czerwono. Bzdura az smiac sie chce. Nazwa wywodzi sie z "brunatnego pylu" ktory opadl na galezie i sciolke lesna... Aktualnie z lasu nic nie zostalo. Ostatnie drzewa,ktore calaly leza suche na zielonkawej trawce. Kilka jeszcze zachowalo sie pionowo. Drzewa sa czarne,i tylko gdzie nie gdzie ledwo widoczne brunatne. Promieniowanie w okolicach 4tysi przy glebie. Za zainteresowanych zdjecia na maila.
zyczliwosci!

 

#10 2009-12-15 19:22:42

Puma

Gość

Re: Czerwony Las

A ja znowusz czytałam gdzieś że podobno nazwano go czerwonym lasem bo ludzie uciekający przez las po wyjściu z niego byli cali czerwoni od promieniowania !!

 

#11 2009-12-15 19:23:22

Puma

Gość

Re: Czerwony Las

A ja znowusz czytałam gdzieś że podobno nazwano go czerwonym lasem bo ludzie uciekający przez las po wyjściu z niego byli cali czerwoni od promieniowania !!

 

#12 2010-10-16 12:13:15

orson

Gość

Re: Czerwony Las

a ja słyszałem ze las świecił na biało w nocy a ludzie którzy do niego wchodzili tracili wzrok i wybuchały im głowy od napromieniowania

 

#13 2010-11-02 01:20:40

@ndriusz@

Nowy użytkownik

Zarejestrowany: 2010-11-02
Posty: 4
Punktów :   

Re: Czerwony Las

orson napisał:

a ja słyszałem ze las świecił na biało w nocy a ludzie którzy do niego wchodzili tracili wzrok i wybuchały im głowy od napromieniowania

Szkoda że jeszcze ten ktoś od którego słyszałeś te "rewelacje" nie dodał, że jeszcze na dodatek SZCZALI KOLOROWO.Polecam wszystkim przejrzeć Mapę Strefy i jak względem Feralnej Elektrowni CzAES i Opuszczonego Miasta Pripyat położony jest stosunkowo daleko ex."Rudy Las" (bo tak prawidłowo powinien być nazywany zgodnie z rosyjskim nazewnictwem) — bowiem radionuklidy skażające ten teren zniszczyły tamtejszą roślinność, a las się stal wiosną "rudy", zupełnie jakby to była już jesień...


Mapka ta wbudowany "odległościomierz":

http://wikimapia.org/#lat=51.3969565&lo … 3&l=28&m=bW dniu 26.IV.1986 raczej małe szanse, by ktoś przebywał w tym lesie, bo w okolicach Elektrowni było już wtedy pełno Wojska oraz Milicji. Natomiast 27.IV przeprowadzono szeroko zakrojoną akcję ewakuacji mieszkańców miejscowości w pobliżu Płonącej Elektrowni (m.in. z Prypeci), więc tym bardziej cywil tam nie było.

Owszem potem po tym lesie kręcili się m.in. dozymetryści, ale dzięki krótkiemu czasowi tam przebywania, stosowaniu odzieży ochronnej i masek pgaz., w mniejszym stopniu narażali się na szkodliwe skutki dawek promieniowania, niż gdyby to były osoby cywilne...

Wiadomo więc dzięki Ich pomiarom, iż dawki w "Rudym Lesie", były jedne z najwyższych w Strefie Skażonym, ale nie były one zabójcze "od już" — bowiem dopiero po godzinnym przebywaniu w tamtym rejonie można było otrzymać co najmniej 1 Sv — dawkę już faktycznie dla zdrowia nieobojętną.


Spoiler:

Jednak symptomy nawet ostrej choroby popromiennej wyglądają zupełnie inaczej niż to sugeruje, ten niejaki "ktoś", początkowo jest to:
— osłabienie (0,5-2 Sv)

Przy wyższych dawkach, grożących niekiedy śmiercią, dodatkowo:
— podwyższenie temperatury
— biegunka
— wymioty

Łagodniejszy przebieg, lepsze rokowania: 2-4 Sv
Ostrzejszy przebieg, gorsze rokowania:    4-8 Sv

Przy bardzo wysokich dawkach, kończących się z reguły śmiercią, prócz wyżej wymienionych, może nastąpić:
— utrata przytomności

>8 Sv
im wyższa dawka, tym szybsze i silniejsze wyżej wymienione objawy, a skuteczność leczenia mniejsza

Obecnie rejon ex."rudego lasu" już zaczynała pomału odrastać — jest tam ściernisko, z praktycznie normalnie wyglądającymi drzewami, jedynie pikanie dozymetrów przejeżdżających tamtędy szybko wycieczek informuje iż rejon ten i dziś jest bardziej skażony niż pobliska Prypeć:


''Rudy Las'' — 7.4µSv/h
http://img97.imageshack.us/img97/1646/radiationintheredforest.jpg
Fot.: @ndriusz@Dziś w "Rudym lesie" już nie są to jednak Sv/h lecz dużo mniejsze dawki rzędu MIKRO Sv/h (1/1000000 Sv) — choć w niektórych miejscach naukowcy jeszcze miejsca  — tzw. "Hot-Spoty", gdzie występują dawki rzędu MILI Sv/h (1/1000 Sv), ale nie wyższe!

Offline

 

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora
krypto portfel